Den godaste Slanka Chokladpuddingen gör du såhär
Hej på er alla!
Ett jättebra och gott tips till er som äter Slankas Chokladpudding, lägg in den i kylen och låt den stå i ca 12 – 24 timmar med plast över.
Kan garantera att det är så gott. ????
I morgon är det sista dagen och då är det dags för sista invägningen – det vill ni inte missa – hörs då!
Kramar till er alla.
/ Rasmus och Christofer
Vill du också gå ned i vikt med Rasmus, Christofer och Slanka? Handla här!
Slanka Maxi innebär att Rasmus och Christofer går på Slankas intensivaste viktprogram där man äter 3 Slanka måltider per dag – men med ett mycket lågt kaloriintag på totalt 500 kcal/dag, en så kallad VLCD (Very Lov Calorie Diet). Efter 3-4 dagar börjar kroppen producera ketonkroppar vilket gör att hungerkänslorna kraftigt avtar och muskelmassan samtidigt skyddas. Reserverna tas från fettlagren.
3 Slanka måltider per dag ger 100 % fullvärdig näring med alla vitaminer, mineraler och spårämnen som kroppen behöver – därför ställer inte kroppen inte in sig på svält.
Rasmus och Christofer kommer också få coachning och stöd från Slankas träningsexpert Jeanette. En del av mångas framgång i viktnedgången – är just stödet och kontakten med Slankas coacher – som ger feedback och hjälper en med att träna in nya tankebanor under en livsstilsförändring.
Vill du också gå ned i vikt med Rasmus, Christofer och Slanka? Handla här!